Close

UV technika

Součástí sušících jednotek jsou důležité komponenty, na kterých závisí jejich spolehlivý chod a tedy i kvalita vytvrzování. Vedle UV lamp jde také o další technologie včetně měřících přístrojů, které pomáhají zjistit aktuální stav a stáří lamp.

UV lampy

Zásadní prvek UV vytvrzování jsou lampy. Od jejich výkonu a kvality se odvíjí rychlost procesu a především kvalita zpracování výrobků, respektive jejich potisku. Dle typu zařízení nabízíme lampy v rozmezí výkonu od 80 do 550 wattů na cm, včetně různých typů zakončení tak, aby vyhovovaly požadavkům konkrétního stroje.

Spolupracujeme s britským výrobcem lamp Alpha Cure a tyto lampy používáme také v našich na zakázku postavených systémech. Lampy jsme schopni vyrobit dle potřeb jakéhokoliv jiného i konkurenčního systému.

Kazetové systémy

Systém pro jednu či více UV lamp spojených v kazetě, která se celá zasouvá do přístroje. V naší nabídce nyní najdete náhradní kazety pro UV systémy Jetix, Mimaki a podobné. Jednotlivé lampy nebo součásti reflektoru vám v kazetě zdarma a rychle vyměníme.

Měřící přístroje

UV lampa s časem stárne. V praxi se to projevuje tak, že se čím dál více světla přesouvá z nižších spekter do vyšších až do viditelného světla. A čím méně výkonu je v potřebné vlnové délce, tím hůře lampa vytvrzuje. UV měřící přístroje proto měří intenzitu záření UV i jednotlivých spekter.

Klasický UV integrátor, což je nejčastěji používaný měřič, vypadá jako puk, který se pošle skrz stroj namísto výrobku. Po vytažení z UV sušáku je pak z integrátoru možné zjistit aktuální parametry daného UV zářiče.

V naší nabídce najdete špičkové měřiče společnosti Kühnast, která se na trhu pohybuje od roku 1984. Špičková kvalita za příznivé ceny v široké škále UV-A, B a C měřidel a integrátorů.

Osvitové jednotky

UV osvitové jednotky využijete v případě, kdy chcete investovat do přípravy svého stávajícího tampo- či sítotiskového provozu. Právě zde je totiž jejich hlavní uplatnění. U sítotisku se pomocí UV osvitu vytvrzuje emulze v sítě, u tampotisku se pak používá k vytvrzení fotopolymerních klišé. V obou případech se používá šablona, pomocí které se na klišé/síto vysvítí motiv.

Nabízíme malé, ruční i velké, elektronicky řízené osvitky italského výrobce Comec. Pro osvit sítotiskových šablon dodáváme vysoce kvalitní osvity „Quickstart“.